CENA : 920,00 PLN/os + koszt wstępów i przewodników ; UWAGA : Ilość CZK( Koron Cz.) ok. 300,00 CZK

CENA ZAWIERA : przejazd wygodnym busem lub autokarem , codzienne wycieczki po regionie , 4 śniadania i 4 obiadokolacje , ubezpieczenie NNW do 10.000 zł . opieka pilota - przewodnika , opłaty drogowe i parkingi ;

W programie :

Na terenie POLSKI :Pszczyna ( pałac Hochbergów ) , Cieszyn , Bielsko-Biała , Ustroń , Szczyrk , Wisła ,Istebna , Koniaków , Żywiec ( rejs po jeziorze Żywieckim , Góra Żar ) i muzeum browaru ŻYWIEC : Na terenie CZECH : Ołomuniec , Nowy Jiczin , Stramberg . 

 

Cieszyn - widok na Górę Zamkową

P R O G R A M :

1 dzień wt.17.05.22 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 ( zbiórka o godz.6,50 na ul. Traugutta , między ŁDK a ul. Kilińskiego ) .Przejazd do Pszczyny , gdzie zwiedzimy słynny zespół  pałacowo - parkowy Hochbergów , zwany ślaskim Wersalem . W pałacu mieści się obecnie muzeum wnętrz ze znakomitą zbrojownią , zbiorem trofeów myśliwskich i kolekcją mebli z wszystkich epok. Do pałacu wstęp wolny ( 5 zł audioaparat + 2 zł słuchawki ) . Ozdobą pałacu jest Sala Lustrzana  z dwoma zwierciadłami o pow. 14 m2 każde . Godny uwagi jest  otaczający pałac, przepiękny ( 84 ha ) park krajobrazowy z przeł. XVIII i XIX w. i pobliski skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.Znajdują się tu oryginalne drewniane budynki z XVIII i XIX w. z okolic Pszczyny z oryginalnym wyposażeniem . Stąd jedziemy do BIELSKA - BIAŁEJ na zwiedzanie obiektów zabytkowych miasta . W programie zwiedzania mamy tu : Zamek Książąt Sułkowskich , katedrę i Stare Miasto z podcieniowym rynkiem .Stąd przez SZCZYRK i WISŁĘ przejazd do JAWORZYNKI k/ Istebnej na obiadokolację i nocleg .

2 dzień. śr.18.05.22 r. Po śniadaniu , o godz.8,30 wyjazd na całodzienną wycieczkę do Czech ( Moraw) .  Odwiedzimy OŁOMUNIEC , NOWY JICZIN i STRAMBERG . Po śniadaniu o g, 8,30 wyjazd z Jaworzynki do Cieszyna , krótki postój na zakup czeskich koron . Przejazd do Nowego Jićina ; Zwiedzanie zabytkowej części miasta : zamek Żerotimów , rynek otoczony renesansowymi i barokowymi kamienicami. Ekspozycja kapeluszy w dawnej kamienicy gen.Laudona , zapoznanie się z procesem produkcji kapeluszy, możliwość przymiarki ok. 300 kapeluszy w różnych fasonach . Pzejazd do Ołomuńca . Zwiedzanie miasta . Druga po Pradze strefa zabytkowa w Republice Czeskiej . Zwiedzimy katedrę św Wacława i barokowe fontanny , wpisaną na listę UNESCO przepiękną Kolumnę Świętej Trójcy , Gotycko - renesansowy ratusz ,     kościół  Św Maurycego oraz Dolny i Górny Rynek .Przejazd do Stramberka , miasteczka nazywanego " Morawskim Betlejem ". Zwiedzimy : Pochyły rynek , ruiny zamku wraz z basztą zwaną Truba ( Rura) , drewnianą zabudowę w stylu wołowskim . Zwiedzimy również jaskinię Szipka , w której odnaleziono szczątki człowieka neandertalskiego oraz Park Pamięci na górze Kotouc .   Powrót na godz. 18,30 do bazy noclegowej na obiadokolację i nocleg .

3 dzień. czw. 19.05.22 r. Po śniadaniu ok. g. 9,00 wyjazd na całodzienną wycieczkę do Ziemi Żywieckiej . Zwiedzimy tu : w Żywcu Stary Zamek z 1500 r.( wstęp 12 zł/os.) w otoczeniu pięknego parku z chińską altaną z XVIII w. i Muzeum  " Browary Żywieckie "( wstęp 40 zł w tym małe piwo ). Następnym punktem programu będzie uroczy rejs stateczkiem po Jeziorze Żywieckim ( 25 zł/os. ). Stąd przez Zaporę w Tresnej  i most nad Wilczym Jarem przejazd do podnóża Góry Żar ( 761 mnpm )  na szczyt której  wjedziemy kolejką szynową .Powrót na bazę na kolację i nocleg. Po kolacji integralne ognisko przy piwie , muzyce i śpiewie .

4 dz.pt. 20.05.22 r. Po śniadaniu wyjazd do ISTEBNEJ , wsi słynącej z twórczości ludowej w zakresie rzeźby , malarstwa i haftu. W Izbie Regionalnej Jana Kawuloka w chałupie z 1863 roku zobaczymy kolekcję instrumentów pasterskich i malarstwa miejscowych artystów . Stąd udamy się do KONIAKOWA , wsi słynącej z koronkarstwa . Obejrzymy wystawę koronek ( serwety , rękawiczki , suknie ślubne itp. ) w Domu Marii Gwarkowej . Stad w drodze do Wisły zatrzymamy się na przełęczy Kubalonka , gdzie zobaczymy drewniany kościół z XVIII w. Krótki postój w Wiśle gdzie zobaczymy skocznę narciarską w dzielnicy Malinka . Stad udamy się do Ustronia gdzie wjazd wyciągiem krzesełkowym na Czantorię . Powrót do Jaworzynki na obiadoolację i nocleg.

5 dz.sob.21.05.22 r. Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Cieszyna i okolic , gdzie zwiedzimy z przewodnikiem zabytki miasta , m.in. Wzgórze Zamkowe z rotundą romańską i fontannę " Trzech Braci " i słynną Wenecję Cieszyńską . Stad ok godz.16,00 udamy się w drogę powrotną do Łodzi. W Łodzi ok. 20,30 .

UWAGA : 1/. Organizator zastrzega sobie ewntualną zmianę kolejności zwiedzania obiektóe z przyczyn niezależnych oraz ewentualną zmianę programu z korzyścią dla turystów.

              2/. Wpłaty należości za wycieczkę dokonujemy do 12.05.2022 r. na konto firmowe Organizatora :

                   PKO BP S.A, nr 82 1020 3352  0000 1602 0012 2572 

Beskid Żywiecki - panorama okolic Bielska - Białej widziana z góry Żar .


Ołomuniec (Czechy) figura Św. Trójcy (wpis na listę UNESCO)


Jaworzynka - widok na Beskid Śląski z balkonów pensjonatu " Jaskółcze Gniazdo " .Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem