CENA : od 345 zł/os/ + wstępy i przewodnicy

CENA  ZAWIERA : transport osobowy wygodnym autokarem lub busem , 1 nocleg  w pokojach 2-os. i 1-os. z łazienkami w ośrodku wypoczynk. w centrum Świeradowa (blisko parku zdrojowego ), 1 obiadokolacja i 1 śniadanie  , ubezpieczenie od NNW , opieka pilota-przewodnika . Ośrodek spełnia podstawowe warunki sanitarne odnośnie wirusa Covid-19 -  .

W PROGRAMIE :

BOLESŁAWIEC -( muzeum ceramiki - 4 zł Ulg., Rynek z ratuszem , kościół Mariacki i inne ) ; LUBAŃ- ( Rynek z ratuszem , Wieżą Kramarską z rekonstrukcją sukiennic , Baszta Bracka z murami obronnymi ) ; GRYFÓW ŚL.- (Rynek z ratuszem z XVI w. i fontanną z 3 gryfami , niezwykły kościół św. Jadwigi z XVI w.z cennym wyposażeniem wnętrza m.in. oryginalne renesansowe okazałe epitafium rodziny Schaffgottschów  ) ; LEŚNA - ( got. zamek Czocha - z  zewnątrz , zwiedzanie wnętrz 25 zł/os. ) ; ŚWIERADÓW ZDR.- ( Park Zdrojowy z największą w Polsce pijalnią , kościół św. Józefa i centrum uzdrowiska ) ;SZKLARSKA PORĘBA - ( Zakręt Śmierci , zabytkowe Centrum , Wodospad "Szklarka " ) ; JAGNIĄTKÓW - ( "Dom Gerharta Hauptmanna " , laureata Nagrody Nobla -Oddz. Muzeum Miejskiego w Jeleniej Górze - 8 zł U. ); KARPACZ - ( Świątynia Wang , wodospad na Łomnicy , centrum kurortu ); KOWARY - ( Park Miniatur obiektów zabytkowych Dolnego Śląska  ( najpiękniejszy w Polsce- 25 zł/os. Ulg. w tym przewodnik) ; Wieczór integracyjny . 

PROGRAM :

1 dzień .sob.10.10.2020 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 (zbiórka o godz. 6,50 na ul. Traugutta przy ŁDK). Przejazd drogą ekspresową S8 przez Wrocław i autostradą A4 do BOLESŁAWCA ( g.11,30) na zwiedzanie Muzeum Ceramiki i zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym . Koszt zwiedzania muzeum 4 zł/os.b.Ulg. i 4 zł/os. za przewodnika . Spacer turystyczny( po zwiedzaniu muzeum) po zabytkowym centrum z uwzględnieniem rynku i okolic ( ratusz , pomniki i kościół Mariacki ). O godz. 13,15 przejazd do LUBANIA , największego miasta w polskiej części Łużyc Górnych . W godz. 13,45 -14,45 godzinne zwiedzanie z przewodnikiem  zabytkowej części miasta w okolicach Rynku ( m.in. Ratusz renesansowy najpiękniejszy na Dolnym Śląsku !). Kolejnym punktem trasy to GRYFÓW ŚLĄSKI( 15,30 - 16,15) , leżące nad Kwisą miasto założone w XIII w. przez księcia świdnicko-jaworskiego - Bolka I . Zwiedzimy rynek z renesansowym ratuszem z XVI w. i fontanną z trzema gryfami . Odwiedzimy również  pobliski kościół z oryginalnym renesansowym wyposażeniem wnętrza (piękne i nieszablonowe polichromie i okazałe epitafium rodziny Schaffgottschów ) . Stąd ok. godz.16,15 udamy się do Zamku Czocha k/ Leśnej . Tu spędzimy ok. jednej godziny by ok. godz. 17,45 wyruszyć do Świeradowa Zdroju na obiadokolację i nocleg . Po obiedzie -kolacji ok. godz.19,15 czas wolny do wykorzystania na wieczór integracyjny . 

2 dzień .niedz,11.10.2020 r. Śniadanie io godz. 8,30 wyjazd z miejsca noclegu na zwiedzanie Świeradowa Zdroju . W programie : najpiękniejsza zabytkowa pijalnia wód mineralnych w Polsce , kościół zdrojowy p.w. ś w. Józefa i spacer po pobliskim uzdrowiskowym deptaku. Stąd o godz. 10,00 przejazd poprzez Góry Izerskie do SZKLARSKIEJ PORĘBY . Ok. g.10,30 -10,45 zwiedzimy  ciekawe miejsce - " Zakręt Śmierci " - szczególne usytuowanie drogi względem terenu z ciekawą formacją skalną . Przejazd przez centrum tego znanego centrum całorocznego wypoczynku turystyki  i narciarstwa ( krótki postój na sesję zdjęciową ) . W drodze do Jeleniej Góry zatrzymamy się na krótki relaks przy pięknym wodospadzie Szklarki 10,15- 11,15 ). Stąd udamy się do Jagniątkowa , dzielnicy Jeleniej Góry , malowniczo położonej na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego . Zwiedzimy tu Dom Gerharda Hauptmanna , będącego Oddziałem Muzeum Miejskiego w Jeleniej Górze  ( Cena bilet : 8 zł/os w tym zestaw słuchawkowy ). Po zwiedzaniu ( ok. 12,10 udamy się do KARPACZA GÓRNEGO poprzez Sosnówkę do Świątyni Wang którą  zwiedzimy ( koszt 6 zł/os.Ulg.) . Stąd ok. g.13,30 udamy się na dalsze zwiedzanie tego kurortu , m.in. wodospadu na Łomniczce i centrum miasta . Ok. 14,00 wyruszymy do KOWAR na zwiedzanie Parku Miniatur ( 25 zł/os. w tym przewodnik ) . O godz. 15,15 wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. W Łodzi ok. 20,30 .


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem