CENA : od 540 zł/os. + koszt wstępów i przewodnika

W cenie : koszty transportu wygodnym autokarem lub busem , 2 noclegi w pensjonacie w Świeradowie Zdroju w pokojach 2-os. z łaz., 2 śniadania , 2 obiadokolacje , wieczór integracyjny z tańcami  przy lampce wina ; opieka pilota-przewodnika., ubezpieczenie NNW i KL ( na terenie Niemiec ) ;

W PROGRAMIE :  1.Zwiedzanie Starówki w Goerlitz ( jednego z piękniejszych miast Niemiec , ocalałego od zniszczeń wojennych ; 2. Miśnia - zwiedzanie słynnej miśnieńskiej katedry i Starówki ; 3. Drezno - stolica Saksonii : zwiedzanie słynnej galerii obrazów w przepięknym barokowym pałacu Zwinger i słynnej kolekcji królewskiej porcelany , spacer turystyczny po zabytkowym centrum Drezna ; 4. Bastei - zwiedzanie przepięknych formacji skalnych w rezerwacie przyrody " Bastei". 5. Bautzen (Budziszyn) stolica Serbów Łużyckich- zwiedzanie zabytkowego centrum miasta w tym katedry .6. Świeradów Zdrój - Po kolacji w piątek 18.09.20r. wieczór integracyjny przy lampce wina przy muzyce z tańcami a w sobotę udział w dancingu w pobliskim Domu Zdrojowym ( płatnym przez uczestników ).

P R O G R A M :

1 dzień.pt.18.09.2020 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 ( zb. o g. 6,55 na ul. Traugutta k/ ŁDK ). Przejazd trasą S8 i A4 do Zgorzelca i niemieckiego Goerlitz na spotkanie z przewodnikiem ( o godz. 13,00 ) na 2 godzinne zwiedzanie tego saksońskiego miasta , jednego z najpiękniejszych niemieckich miast , niezniszczonego w czasie minionej wojny. O godz. 15,00 wyjazd przez Lubań i Leśną do Świeradowa Zdr. na obiadokolację i nocleg. W Lubaniu , leżącym na polskich wschodnich Łużycach zwiedzimy zabytkowe stare centrum a k/ Leśnej słynny zamek Czocha . Ok. godz. 18,30 dojazd do Świeradowa Zdroju na zakwaterowanie i obiadokolację . Po kolacji czas wolny . 

2 dzień.sob.19.09.2020 r. Śniadanie o godz. 7,30 i wyjazd (godz.8,00 ) do DREZNA , stolicy Saksonii (Niemcy) na godz.10,30 . Zwiedzanie z przewodnikiem koncesjonowanym . W programie : spacer po drezdeńskiej Starówce , zwiedzanie pałacu barokowego ZWINGER a w nim 4 muzea : 1. słynnej galerii obrazów starych mistrzów , 2.Galerii rzeźby i 3. królewskiej kolekcji porcelany i 4. sali matematyczno-fizycznej ( koszt 12,5 Euro/os.) ; O godz. 13,00 przejście do zamku królewskiego ( 12,5 Euro/os.) gdzie  zobaczymy : komnaty królewskie , zbrojownię i skarbiec ( w tym skarby tureckie zdobyte przez króla Jana Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem ); W godz. 14,30 - 16,30 dwugodzinny spacer  po drezdeńskiej  Starówce  w czasie którego zobaczymy : odbudowany barokowy kościół Mariacki , katolicki kościół królewski , plac Teatralny z leżącym obok gmachem Opery ( z zewnątrz ) , pochód królewski na porcelanowych płytkach wzdłuż pasażu staromiejskiego i wiele zaułków stolicy Saksonii . O godz. 16,30 zbiórka i wyjazd w drogę powrotną do Świeradowa Zdroju na obiadokolację i nocleg. W  czasie tego spaceru przewidziany czas wolny na kawę i zakup pamiątek . W drodze powrotnej  ( 17,30 - 18,30 ) krótki spacer po zabytkowym centrum Bautzen ( Budziszynie ) - stolicy Serbów Łużyckich . O godz. 20,00 obiadokolacja  i czas wolny . 

3 dzień . niedz.20.09.2020 r. Śniadanie o godz. 8,00 i wyjazd do Niemiec na dalszy ciąg zwiedzania. Przejazd do słynnych formacji skalnych , do rezerwatu w Bastei na przełomie Łaby , vis a vis twierdzy w Koeninstein , leżącego na terenie Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii . Po drodze zatrzymamy się  przy zamku w Stolpen , związanego z Hrabiną Cosel wg. powieści Ignacego Kraszewskiego. W miare możliwości  w godz. 13,00 - 14,00 zatrzymamy się w Bautzen na uzupełniające zwiedzanie z poprzedniego dnia . Ok. godz. 15,30 zatrzymamy się w Bolesławcu na godzinną przerwę na obiad i wypoczynek .O 16,30 wyjazd w drogę powrotną do Łodzi . w Łodzi ok. 20,30 - 21,00 . 

 


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem