Cena : od 355,00 PLN/os. + wstępy i przewodnik. ( kalkulacja cenowa na min. 15 osób ).

CENA  ZAWIERA :

- koszt transportu wygodnym autokarem lub busem z klimatyzacją i nawigację , opiekę pilota-przewodnika , 1 nocleg w pokojach 2-os. z łazienkami , 1 śniadanie i 1 obiadokolacja oraz ubezpieczenie od NNW w AXA W-wa .

TRASA : Łódź - Świebodzin  (Rynek i figura Chrystusa )- Zielona Góra ( zabytkowe centrum , udział w jarmarku winobraniowym  , zwiedzanie z degustacją winnicy "Julia" , Muzeum Wina i Palmiarnia ) - Ochla ( Muzeum  Etnograficzne , skansen ) - Cigacice ( rejs historycznymi statkami po Odrze )- Sulechów -  Rakoniewice  ( Rynek z domami podcieniowymi z XVIII w. )- Łódź

PROGRAM :

sob.12.09.20 r.  Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 ( zbiórka na ul. Traugutta przy ŁDK o godz. 6,55 ). Przejazd do Zielonej Góry ( na ok. g. 11,45 ) na spotkanie z przewodnikiem miejscowym na parkingu przed Palmiarnią na wzgórzu winnym . Rozpoczęcie zwiedzania od słynnej palmiarni i dalej pieszo w kierunku zabytkowego centrum miasta . W programie m.in. Muzeum Wina i Tortur ( wstęp wolny !) , zielonogórski deptak ze zwiedzaniem jego najciekawszych obiektów  ( stare wieże , fragmenty murów miejskich , zabytkowe kamienice i zaułki) , stary rynek w tym ratusz oraz katedra. Czas zwiedzania : 3 godziny !.( koszt przewodnika 11,00 zł/os); Od godz. 15,00 - 17,00 czas wolny na udział w uroczystościach winobrania . O godz. 17,10 zbiórka w umówionym miejscu na dojazd na obiadokolację i nocleg w Świebodzinie . Czas przejazdu dogodną drogą ekspresową ok.30 minut. Obiadokolacja o godz. 17,45 w barze w centrum miasta przy Rynku vis a vis ratusza . Po obiadokolacji krótki pobyt na terenie rynku na zwiedzanie i sesję zdjęciową . O godz. 19,00 przejazd na zakwaterowanie do Domu Pielgrzyma .Każdy z uczestników wycieczki otrzyma komplet kluczy do swego pokoju i do drzwi wejściowych do hotelu . Zakwaterowanie w pokojach 2-os. z łazienkami a w niektórych przypadkach w pokojach 1-osobowych po uiszczeniu odpowiedniej dopłaty ustalonej na miejscu . Przy każdym łóżku duży i mały ręcznik  z mydłem w płynie w łazience a w pokojach brak szklanek które należy wziąć  ze sobą . Co ważne - w hotelu w nocy z 12/13.09.20r. przebywać będzie tylko nasza grupa B.U. EKO-TUR. Po zakwaterowaniu czas wolny .

niedz.13.09.2020 r. O godz. 8,00 zbiórka ( po wykwaterowaniu) przed hotelem i przejazd do baru na śniadanie ( o godz. 8,10 ) . O godz. 8,45 przejazd do Zielonej Góry( peryferie ) do winnicy "JULIA" na ok. 1,5 godzinną prezentację i pokaz uprawy winorośli zakończony degustacją różnych gatunków win  produkowanych przez tego producenta. Wykład ( praktyczny) poprowadzi właściciel winnicy i piwniczki , jeden z najbardziej doświadczonych w okolicy Zielonej Góry. Na terenie winnicy będzie można podziwiać wiele miniaturowych obiektów w tym pałaców związanych z tradycją uprawy winorośli i produkcją wina . Po degustacji będzie można dokonać zakupu win pochodzących z tej plantacji. Koszt zwiedzania i degustacji 30 zł/os. Ok godz.11,00 wyjazd do miejscowości OCHLA na zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Parku Etnograficznego ( skansenu ) prezentującego zwyczaje , stroje i architekturę dwóch historycznych krain geograficznych : Ziemi Lubuskiej i Ziemi Łużyckiej . Koszt 10 zł/os. Stąd o godz. 13,45 wyjazd do Cigacic ( dzielnicy Sulechowa )na godzinny rejs  ( 14,30 -15,30 ) po Odrze. Koszt 25 zł/os.Po rejsie krótka wizyta w Sulechowie gdzie w rynku znajduje się piękny renesansowy ratusz. Stąd wyruszymy w drogę powrotną do Łodzi. Po drodze krótkie tranzytowe zwiedzanie rynku ( przy trasie ! ) w Rakoniewicach . Spotkamy tam szereg podcieniowych domów z XVIII w. o oryginalnej architekturze . Stad udamy się bezpośrednio trasą A2 ( z Poznania ) do Łodzi. W Łodzi w godz. 20,15 - 20,30 . UWAGA : jest to program ramowy i w razie nieprzewidzianej utraty czasu może nastąpić rezygnacja z niektórych punktów programu na rzecz tych najważniejszych.

 

 


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem