CENA : 1220,00 PLN/os. przy il osób 22- 28  ( min. uczestn. wyc. 22  osób ) + koszt wstępów i przewodników ( ok.170 zł/os.) wg poziomu cen 25.04.2023 r. 

CENA ZAWIERA :

- transport wygodnym autokarem lub busem , posiłki typu HB ( 4 śniadania i 4 obiadokolacje typu obiadowego ), zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2-os i 3-os. z łazienkami w centralnej części trasy ( w Kwidzynie ) ,opieka pilota - przewodnika , ubezpieczenie NNW oraz TFG i TFP , opłaty drogowe i koszt parkingów; Dopłata do pokoju 1-os. z łaz. 60 zł/os/dz. Niniejsza cena wycieczki jest ceną ostateczną adekwatną do aktualnego wzrostu cen usług turystycznych . 

Szlak Kopernikowski niniejszej wycieczki przez Warmię i przyległe sąsiednie tereny to ciekawa kilkudniowa impreza turystyczna po zróżnicowanym terenie Warmii  obejmuje teren  dawnej Pomezanii ( Kwidzyń ) , Wysoczyzny Elbląskiej  i terenów przyległych do Zalewu Wiślanego. Ma na celu połączenie  wszystkich miejsc związanych z życiem i pracą Mikołaja Kopernika . Łączy miejsce jego urodzin ( Toruń ) i jego śmierci ( Frombork) .

TRASA :  Kwidzyń -Prabuty - Elbląg - Frombork - Braniewo - Olsztyn - Iława - Ostróda - Gietrzwałd - Lidzbark Warmiński - Dobre Miasto - Grudziądz - Toruń;

PROGRAM :

1 dzień. wt.16.05.23 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 ( zbiórka o godz.6,50 na ul. Traugutta między ŁDK a ul. Kiińskiego ) . Przejazd do KWIDZYNA na całodzienne zwiedzanie i miejsce zakwaterowania na cały czas wycieczki ; Zwiedzanie Kwidzyna rozpoczynamy od zamku . Wobec wolnego wstępu obowiązkowo należy wykupić audioprzewodniki w cenie 10 zł/os. Czas zwiedzania zamku ok. 1 godz.15 min. O godz.12,30 po wykupieniu biletów w cenie 12 zł/os. zaczniemy zwiedzać katedrę z przewodnikiem do godz.13,30. Ok.godz.13,45 zbiórka i wyjazd do PRABUT , gdzie zwiedzimy szereg ciekawych obiektów m.in. zabytkowe wodociągi -przejście kanałami pod starym miastem i ruiny zamku  biskupów pomezańskich z makietą starego miasta m.in ratusza w skali 1:16 . Z pozycji ruin zamku ( położonego na wzgórzu ) - wspaniały widok na jezioro Liwieniec , będące rezerwatem ptactwa wodnego . Godne obejrzenia są inne atrakcje w tym mieście m.in. fontanna Rolanda mająca ciekawą historię jak również sala wystawowa z kolekcją pamiątek Prabut sprzed 1945 r., zgromadzonych przez Wernera Zabrowskiego , byłego mieszkańca tego miasta . O 17,30 zbiórka i powrót do Kwidzyna na obiadokolacjęok.g.18,00  i nocleg.                                            

 2 dzień. śr. 17.05.23 r. Śniadanie o godz. 8,00 i wyjazd do FROMBORKA i okolic na całodzienne  zwiedzanie. Prócz  Fromborka   zwiedzimy Braniewo i Elbląg . Frombork zwiedzimy z przewodnikiem miejscowym. Zwiedzanie zaczniemy  od katedry ( godz.11,00) połączone z koncertem organowym o 11,30 .Bilet ulg. 16 zł/os. Następnym obiektem będzie Muzeum im. Mikołaja Kopernika ( ulg.9 zł/os.) i ewent. wieża posiadająca 229 stopni ! C.ulg.9zł oraz Planetarium - 9 zł. b. Ulg. Czas zwiedzania wymienionych obiektów ok 3,0 godzin. W godz. 14,00 - 15,00 czas wolny i wyjazd na krótkie zwiedzanie Braniewa ( zabytkowa część starego miasta ).W Braniewie zobaczymy okazały kościół św.Katarzyny  i położony obok budynek Collegium Hosianum , będący w przeszłości placówką na prawach wyższej uczelni. Obecnie znajduje się tu bardzo ciekawe Muzeum Ziemi Braniewskiej ( wstęp wolny). O  godz.16,30 wyruszamy do ELBLĄGA malowniczą trasą przez Tolkmicko, brzegiem Zalewu Wiślanego . W Kadynach nad brzegiem Zalewu pięknie położony pałac o konstrukcji szachulcowej. W Elblągu spacer po Starym Mieście z uwzględnieniem katedry św. Mikołaja i Bramy Targowej . Wyjazd z Elbląga  o godz. 18,00 w drogę powrotną do Kwidzyna na obiadokolację ( 19,30 ) i nocleg .

3 dzień,czw.18.05.23 r. Śniadanie godz. 8,00 .O godz.8,45 wyjazd do LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO i okolic ( Dobre Miasto )  na wielogodzinne zwiedzanie . Jest to najdłuższy odcinek trasy , liczący 143 km , prowadzący przez ciekawą część Pojezierza Warmińskiego - przez Prabuty , Morąg i Dobre Miasto . Planowane spotkanie z przewodnikiem w Lidzbarku Warmińskim ustalono na godz. 11,30 przed recepcją hotelu " Krasicki ". Przede wszystkim zwiedzimy Muzeum Warmińskie w zamku biskupów warmińskich gdzie Mikołaj Kopernik w l.1503-1510 przebywał tu na zamku jako sekretarz, doradca i nadworny lekarz swego wuja bpa L. Watzenrode. Po muzeum udamy się na zwiedzanie miasta : Wysoka Brama , rynek, fosy i bulwar nad rzeką Łyną . Po czterogodzinnym pobycie w Lidzbarku ok. godz.15,30 udamy się w drogę powrotną do Kwidzyna na obiadokolację ( o g. 19,15 ) i nocleg. Na trasie powrotnej zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie w Dobrym Mieście w centrum miasta przy dawnej kolegiacie , po katedrze fromborskiej największy kościół na Warmii i Mazurach . W Morągu zobaczymy na rynku gotycki ratusz z 1444 r. a przy nim dwie armaty francuskie zdobyte przez Prusaków w 1870 r. , fragmenty murów obronnych z XIV i XV w. i pozostałości zamku krzyżackiego . 

4 dzień, pt.19.05.23r. Śniadanie godz.8,00 i wyjazd do OLSZTYNA przez  Iławę , Ostródę i Gietrzwałd  na całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem z którym spotkamy się w umówionym miejscu ok. g.11,00 . W programie zwiedzania Olsztyna : Muzeum Warmii i Mazur na zamku z dziedzińcem i wieżą oraz Ławeczka Mikołaja Kopernika . Najsławniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik który pełnił funkcję administratora dóbr kapituły w l. 1516 - 1521 . Na jednej z zamkowych ścian zachowała się po nim oryginalna tablica astronomiczna którą można zobaczyć podczas zwiedzania muzeum . Po wyjściu z zamku zwiedzimy jeszcze inne ciekawe obiekty starego miasta jak :                                                                                                                        Wysoką Bramę  ( element fortyfikacji miasta ) , Bazylikę kontrkatedralną p.w.św. Jakuba Apostoła z poł. XIV w. z pięknym gotyckim  wnętrzem , Rynek . Do dużych atrakcji zalicza się wysłuchanie  hejnału z wieży Nowego Ratusza . Po zwiedzaniu Olsztyna udamy się w drogę powrotną wstępując na krótko do słynnego Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie i do Ostródy na relaksowy spacer po nabrzeżu jeziora Drwęckiego. Stąd udamy się do Kwidzyna na obiadokolację i nocleg . W ramach kolacji spotkanie przy grilu na tarasie hotelowym.

5dzień,sob.20.05.23 r. Śniadanie o godz. 8,00 .Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu z przenoszeniem bagaży do autobusu. Godz. 9,00 wyjazd w drogę powrotną do Łodzi . W drodze powrotnej zwiedzanie Grudziądza i Torunia ( miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika . Po przyjeździe do GRUDZIĄDZA spotkanie z przewodnikiem miejscowym na kilkugodzinne zwiedzanie miasta.  Miejsce spotkania -  plac przy Bramie Wodnej i Murach Miejskich w pobliżu fontanny Flisaka . W programie zwiedzania : Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi ( U-12zł/os.) , spacer wzdłuż Wisły u podnóża Spichrzy do wieży zamkowej Klimek . Stad udamy się na rynek zwiedzając liczne urocze zakątki i zaułki starego miasta m.in.  liczne pomniki m.in pomnik - ławeczka Mikołaja Kopernika przy rynku i pomnik ułana z dziewczyną . O godz. 13,30 zbiórka przy Bramie Wodnej i przejazd do TORUNIA - miejsca urodzenia M.Kopernika . W Toruniu zwiedzimy Dom Kopernika ( ulg. 17,50 zł) , rynek z ratuszem i pomnikiem M.Kopernika oraz obowiazkowo kościół p.w. św. Jana Apostoła i św, Jana Ewangelisty - miejsce chrztu słynnego astronoma . Czas wolny i powrót do Lodzi. Zbiórka na powrót o godz. 17.30 . W Łodzi  o godz. 20,00. Zakończenie wycieczki . 

UWAGA : Organizator i autor niniejszego programu zastrzega sobie prawo do ewentualnych  niewielkich zmian programowych lub  cen z przyczyn od niego niezależnych .


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem