CENA : 390 zł + wstępy i koszt spływu

W CENIE : transport wygodnym autokarem lub busem , 2 noclegi w centrum Szczawnicy w O.W. w pokojach 2-os. z łazienkami , 2 śniadania i 2 obiadokolacje , ubezpieczenie od NNW , wieczór integracyjny przy ognisku . 

PROGRAM :

1 dzień.pt.28.08.20 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 (zb. o g. 6,50 na ul. Traugutta k/ ŁDK ).Przejazd do Rabki Zdroju na godz.11,30. Zwiedzimy tu Muzeum Etnograficzne im. Wład. Orkana , mieszczące się w zabytkowym drewnianym kościele św. Magdaleny z 1606 roku , nieczynnym od 1908 roku a od 1936 jako muzeum . O g. 12,30 wyjazd do Nowego Targu gdzie zwiedzimy Rynek a przy nim pomnik Wł.Orkana i kościół św. Katarzyny z prezbiterium z XIV wieku . W pobliżu zabytkowy hotel Hrtza z XIX wieku z muzeum podhalańskim PTTK ( rzemiosło i sztuka ludowa m.in. świątki i obrazy na szkle). W godz. 14,00 -15,00 zwiedzimy zespół dworski Tetmajerów w Łopusznej obecnie stanowiące Muzeum  Kultury Szlacheckiej ). Zwiedzimy tu również cenny drewniany kościół św. Wawrzyńca z pocz. XVI w. położony nad Dunajcem .Kościół był wielokrotnie niszczony przez powodzie . W ołtarzu gł. cenny tryptyk z 1450 r. Po zwiedzaniu przejazd do Sromowców - Kątów  na flisacką przystań na spływ Dunajcem . Po przybiciu tratwą do Szczawnicy Zdroju ok. godz. 17,15 przejazd na bazę noclegową na zakwaterowanie i obiadokolację ( o g. 18,00 ). Po kolacji czas wolny lub ewent. ognisko integracyjne .

2 dzień, sob.29.08.20r. Śniadanie i przejazd do Krościenka n. Dunajcem gdzie zwiedzimy położony przy rynku  gotycki kościół p.w. Wszystkich Świętych z XIV w i renesansowy w nawie gł.  Cenne wyposażenie wnętrza z polichromią ścienną i kamienną chrzcielnicą z końca XV wieku . Stąd udamy się do Dębna Podhalańskiego na zwiedzanie drewnianego kościoła  z poł XV w p.w.św. Michała, Archanioła  , zachowanego w niezmienionym stanie a wpisanego na listę UNESCO . Przejazd do Czorsztyna na rejs statkiem do Niedzicy po Jeziorze Czorsztyńskim . Zwiedzanie zamku w Niedzicy pochodzącego z  1 poł. XIV w. Zwiedzanie zapory wodnej na Dunajcu i przejazd do Sromowiec Niżnych na zwiedzanie Muzeum miejscowej sztuki ludowej  , umiejscowionego w starym drewnianym nieczynnym kościółku . Przejazd na parking przy schronisku PTTK i spacer górskim szlakiem Wąwozem Sobczańskim . Możliwość przejścia kładką dla pieszych nad Dunajcem na stronę słowacką do Czerwonego Klasztoru . Powrót do Szczawnicy na zwiedzanie uzdrowiska i czas wolny z możliwością wjazdu wyciągiem krzesełkowym na Palenicę i na spędzenie określonego czasu w obrębie szczytu. Zwiedzimy Górny Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych oraz Park Dolny ze zdrojami "Wanda" i " Szymon ".Obiadokolacja o godz. 18,00 i czas wolny .

3 dzień,niedz.30.08.20 r. Śniadanie o g. 8,00 i wykwaterowanie z hotelu . Wyjazd do Jaworek na spacer górski po Wąwozie Homole i przejazd do Doliny Białej Wody na spacer tą doliną. W drodze powrotnej uzupełniające zwiedzanie pominiętych pozycji z braku czasu lub innych przyczyn np.Muzeum Biograficzne księdza Józefa Tischnera w jego rodzinnym domu w Łopusznej lub inne pozycje . Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych .

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

po


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem