CENA : 740,00 PLN/os. + wstępy i koszt przewodników

CENA ZAWIERA : przejazd wygodnym autokarem lub busem , 3 noclegi w hotelu w Świnoujściu w pokojach 2-os. z łazienkami , 3 śniadania i 3 obiadokolacje , ubezpieczenie NNW i KL ( w T.U. i R. ) , opiekę pilota przewodnika ,podatek VAT i podatek TFG .

CENA NIE ZAWIERA : kosztu do zwiedzanych obiektów ( ok. 15 Euro/os. w Niemczech i ok. 25 zł/os. w kraju ) , kosztu przewodników miejscowych ( ok. 20 zł/os.) i opłaty uzdrowiskowej w wys. 4 zł/os./dziennie w Świnoujściu .

TRASA : Łódź - Szczecin - wyspa Uznam ( Meklemburgia - Stralsund ) , wyspa Rugia ( Sassnitz i Selin )- Wyspa Wolin - Stargard Szczeciński - Łódź.

PROGRAM :

1 dzień.czw.01.10.20 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 6,30 ( zbiórka o godz.6,20 na ul. Traugutta k/ŁDK) i przejazd ( z krótkimi postojami ) do Szczecina gdzie się spotkamy z przewodnikiem miejscowym o godz.13,00 na 4-ro godzinne zwiedzanie miasta  . W programie : autokarowy objazd miasta i zwiedzanie piesze .Zobaczymy m.in. gwiaździstą zabudowę centrum ( na wzór Paryża) w tym układ placów Oriona , Jasne Błonia , Cmentarz Centralny , Plac Tobrucki, Bramę Portową , Bramę Królewską , Ratusz ( Czerwony i Zielony) , liczne zabytkowe budynki , katedrę , pomniki porozrzucane po mieście oraz bogatą w Szczecinie zieleń . Ok godz. 15,00 zwiedzanie katedry św Jakuba z wjazdem windą na  punkt widokowy na wieży . Ok. godz. 16,00 spacer po terenie Starówki do Zamku Książąt Pomorskich  , na Plac Solidarności i Wały Chrobrego . W miarę możliwości zwiedzimy hall nowej Filharmonii Pomorskiej .O godz. 17,30 wyjazd do Świnoujścia na obiadokolację i nocleg .

2 dzień.pt.02.10.20 r. Śniadanie o godz. 8,00 i wyjazd na zwiedzanie niemieckich kurortów nadmorskich  na wyspie Uznam - Seebad Ahlbeck i Seebad Heringsdorf ( 3 Euro/os. taksa klimatyczna ) . Powrót do Polski na zwiedzanie Świnoujścia i okolic . Po zwiedzaniu obiadokolacja o godz. 17,00 i nocleg. Po kolacji integracja przy muzyce i lampce wina . Po powrocie z Niemiec ok. godz.12,00 jedziemy na przeprawę promową w dzielnicy Karsibór i wjazd na wyspę Wolin na zwiedzanie jej najciekawszych miejsc na terenie Wolińskiego Parku Narodowego . Zobaczymy Jezioro Turkusowe m.in. ze Wzgórza Zielonka (80 m.n.p.m.) a następnie piesze  wejście wolnym tempem (dystans 1100 m ) na Wzgórze Piaskowe u podnóża którego w punkcie gastronomicznym będzie można się posilić i napić i skorzystać z W.C. W miejscowości Zalesie można będzie zwiedzić małe muzeum na temat miejscowej wyrzutni pocisków V3 z okresu II wojny światowej i posłuchać relacji eksperta - właściciela muzeum i kupić książkę na ten temat jego autorstwa . Koszt zwiedzania 100 zł od grupy. Ok. godz. 15,00 przejazd do Międzyzdrojów gdzie zwiedzimy Aleję Gwiazd  , Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego oraz molo . Po zwiedzaniu czas wolny . Ok. godz. 17,00 powrót przez Karsibór ( prom ) do Świnoujścia na obiadokolację  i nocleg.

 3  dzień.sob.03.10.20 r. Śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę do  Niemiec do Meklemburgii na wyspę RUGIĘ . Przed wjazdem na wyspę zwiedzimy urocze gotyckie miasto STRALSUND , wpisane na listę UNESCO . Obok Lubeki jest najciekawszym miastem hanzeatyckim północnych Niemiec . Jest miastem o bogatej historii ( m.in. 200 lat panowania szwedzkiego do 1815 roku ),  cudem ocalonym od zniszczeń w czasie II wojny światowej . Posiada aż 811 budynków zabytkowych . Zwiedzimy Stare Miasto m.in. Alter Markt ( Stary Rynek ) i otaczające go obiekty jak : Ratusz , dwa gotyckie kościoły z XIV w.: św. Mikołaja ( 3 Euro/os.) i Mariacki ( z zewnątrz ). Godne uwagi są pozostałe kamieniczki w obrębie Rynku , m.in. Wulfram Haus i barokowy dom który był siedzibą szwedzkiego komendanta miasta . Po zwiedzaniu określony czas wolny na kawę i zakupy. Stąd udamy się na  najpiękniejszą niemiecką wyspę RUGIĘ słynącą z malowniczych wysokich kredowych klifów . Zwiedzimy tu Nationalpark Jasmund ( Park Narodowy Jasmund) z punktem widokowym ( 119 m.n.p.m.) Koening Stuhl z widokiem  na kredową linię brzegową i morze . Poza tym odwiedzimy jeszcze dwie urocze miejscowości nadmorskie : SELLIN i BINZE . Po zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg do Świnoujścia .

4 dzień.niedz.04.10.20r. Śniadanie o godz. 8,00 i po wykwaterowaniu w hotelu wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Tranzytowe zwiedzanie miasta Wolin i Stargardu Szczecińskiego . W Łodzi w godzinach wieczornych .


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem