CENA : od 760,00 PLN/os + koszt wstępów i przewodników ;

CENA ZAWIERA : przejazd wygodnym autokarem , 4 noclegi w pokojach 2-os. z łazienkami , 4 śniadania i 4 obiadokolacje , opieka pilota- przewodnika , ubezpieczenie od NNW w kraju  .

W PROGRAMIE : NAMYSŁÓW ( mury miejskie , ratusz i kościół Piotra i Pawła) , BRZEG ( zamek ) , OPOLE ( Starówka ) ,MOSZNA ( pałac o stu wieżach ), GŁOGÓWEK ( Stare Miasto i zamek ) ,GŁUCHOŁAZY i Góry Opawskie  ( w malowniczej dolinie Złotego Potoku leżą dwie letniskowe miejscowości : Jarmołtówek i Pokrzywna ) , GÓRA ŚW. ANNY z największym amfiteatrem w Europie , ŁAMBINOWICE - Muzeum Jeńców Wojennych , MAŁUJOWICE z gotyckim kościołem p.w. Św. Jakuba jako jeden z najcenniejszych na Śląsku Opolskim , HENRYKÓW ( Opactwo pocysterskie ), ZŁOTY STOK (rynek), PRUDNIK z pobliskim pałacem w Mosznie , NYSA , Otmuchów i PACZKÓW , Kamieniec Ząbkowicki , Henryków ;

 ORGANIZATOR WYCIECZKI : Jerzy Pisarkiewicz Biuro Usług EKO-TUR, Łódź ul. Julianowska 5/7 lok.202 ; 91-473 Łódź; Tel. 608-529-739 ;                                  e-mail :Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;  str. internet:  www.ekoturlodz.pl                         nr konta PKO BP SA : 82 1020 3352 0000 1602 0012 2572                                Wpłatę za wycieczkę w wys. 760 zł , należy wpłacać na w/w konto firmowe B.U. EKO-TUR do dnia 08.09.2021 r. lub skontaktować się z Biurem jeśli przekroczymy termin wpłaty . Jednocześnie oznajmiamy , że program może ulec niewielkim zmianom z przyczyn niezależnych od Biura EKO-TUR . W czasie realizacji programu będą przestrzegane podstawowe warunki higieny i przepisy w zakresie COVID 19. Obiekt noclegowy w Złotym Stoku spełnia wymogi przepisów odnośnie Covit-19 .t W obiektach zamkniętych nadal obowiązują maseczki ochronne .

PROGRAM  SZCZEGÓŁOWY

1 dzień. wt.14.09.21r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 ( zbiórka o godz. 6,50 na ul. Traugutta przy ŁDK ). Przejazd trasą S8  przez Kępno , Namysłów do BRZEGU nad Odrą .W Namysłowie ( 9,30 - 10,30 ) zwiedzimy Stary Browar (połowicznie ) , rynek i mury z Bramą Krakowską. Przed zwiedzaniem zabytków Brzegu krótki wypad do pobliskich Małujowic ( 11,15 - 12,00 ) , gdzie zobaczymy wspaniałe freski w XIV wiecznym kościele par. św. Jakuba Apostoła zw. Opolską Sykstyną . W Brzegu (12,30 -14,00) zwiedzimy renesansowy zamek z 1-szej poł. XVI wieku , mieszczący w swych wnętrzach Muzeum Piastów Śląskich . Zamek o ciekawej architekturze z renesansowymi arkadowymi krużgankami zw. Wawelem Śląska Opolskiego. Jest najcenniejszym zabytkiem Brzegu i jednym z najcenniejszych zabytków Śląska Opolskiego .Obok zamku godny uwagi barokowy kościół wzniesiony dla Jezuitów na przeł. XVII i XVIII wieku z bogatym wyposażeniem wnętrza. W rynku renesansowy ratusz . Stąd Ok. godz. 14,00 wyjazd- do OPOLA  stolicy województwa i Śląska Opolskiego. W Opolu ( 14,30 - 16,30 ) - zwiedzimy z przewodnikiem miejscowym najciekawsze zabytki miasta. W programie zwiedzania m.in. stare miasto z górują nad nim Wieżą Piastowską z XIII wieku i usytuowany obok amfiteatr na 8000 miejsc z 1963 roku znany z festiwali piosenki polskiej. Na szlaku zwiedzania znajdzie się również Gotycka katedra Świętego Krzyża i ciekawe zaułki miasta związane z festiwalem polskiej piosenki jaki tu gości od 1963 roku .Stąd ok. godz. 16,30 wyjazd do pobliskiego NIEMODLINA , gdzie zwiedzimy rynek z fragmentami murów miejskich i gotycko - renesansowy zamek z XIV w. Stąd ok. 17,30 wyjazd na zakwaterowanie i nocleg w okolicy Paczkowa. Na miejscu zakwaterowania w Złotym Stoku ok. godz. 18,30.Obiadokolacja o g.19,00 .

2 dzień.śr.15.09.21r. Po śniadaniu ( godz. 8,00 ) o godz.9,00 wyjazd do MOSZNY k/ Prudnika gdzie zwiedzimy ciekawy architektonicznie barokowy pałac o "stu wieżach " z późniejszą nadbudową neogotycką i neorenesansową .Pałac przypominający zamki angielskie okresu elżbietańskiego w otoczeniu pięknego parku , pełni obecnie funkcje hotelowe. Zwiedzając wnętrza pałacu to w porównaniu z jego wyglądem zewnętrznym wnętrza prezentują się raczej skromnie . Stąd ok. godz. 12,30 przejazd do GŁOGÓWKA  ( ok. 13,15) na zwiedzanie zamku i starego miasta ze zwartą , zabytkową  zabudową, w tym rynku z renesansowym ratuszem . W części sal zamkowych mieści się niewielkie  muzeum z pamiątkami po Beethovenie. W roku 1806 przebywał w tym mieście Ludwig van Beethoven i tu powstała jego IV symfonia , dedykowana hr. Franzowi  von Oppersdorffowi . W czasie najazdu szwedzkiego w 1655 r. w mieście znalazł schronienie król Jan Kazimierz . Ok. g. 15,00   przez Prudnik udamy się na 2-godzinny pobyt w Górach Opawskich ( Pokrzywna i Jarmołtówek ) z możliwością wejścia na  Kopę Biskupią - najwyższy szczyt Gór Opawskich. Dla niewchodzących możliwość odpoczynku  np.przy kawie i lampce wina Ok. godz. 17,30 powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

   3 dzień, czw.16.09.21 r. W programie : zwiedzanie zabytków NYSY ,  Otmuchowa , PACZKOWA i Złotego Stoku . Jest  to rejon Opolszczyzny z największym nagromadzeniem ciekawych turystycznie miejsc . Zaczniemy zwiedzanie ( z przewodnikiem ) od NYSY jako najcenniejszego zespołu zabytkowego Śląska Opolskiego  zw. Śląskim Rzymem . Zwiedzimy rynek z licznymi atrakcjami m.in. Podcieniowy Dom Wagi Miejskiej z barokową fontanną i   " piękną studnią ". W programie zwiedzania znajdzie się późnogotycki kościół św. św. Jakuba i Agnieszki - najcenniejszy zabytek miasta z pocz. XV w. Kościół ten posiada piękny portal wejściowy i bogate wyposażenie wnętrza z wieloma dziełami sztuki jak m.in. w ołtarzu głównym - tryptyk gotycki z pocz. XVI w. Przy sprzyjających warunkach pogodowych możliwy jest rejs po Jeziorze Nyskim z panoramą Gór Opawskich w tle . Ok godz. 12,30 udamy się do OTMUCHOWA , gdzie zwiedzimy zamek z XV wieku , ocalone fragmenty   murów miejskich z Bramą Nyską , zw. Wróblą , renesansowy ratusz z zegarami słonecznymi oraz wspaniały barokowy kościół z XVII w. św.św. Mikołaja  Franciszka Ksawerego. W kościele tym obrazy i polichromie związanych ze Śląskiem artystów , m.in. Michała Willmanna i Karola Dankwarta. W Paczkowie zw, polskim Carcassonne , zobaczymy kamienne , gotyckie mury obronne o dł. 1200 m , niektóre z 19 baszt tzw . łupinowe i cztery bramy : Wrocławską , Kłodzką , Ząbkowicką i Nyską , zdobione renesansowymi attykami z XVI w. Godny uwagi jest oryginalny architektonicznie obronny kościół z XIV wieku p.w. św. Jana Ewangelisty z attykowym zwieńczeniem dachu , z ciekawym wyposażeniem rzeźbiarskim z różnych epok i unikatową w Polsce wewnętrzną studnią , tzw. tatarską z XVI wieku. Z Paczkowa kierujemy się do Złotego Stoku  na obiadokolację na godz. 17,00 i nocleg. Po obiadokolacji o godz.20,00 wieczór integracyjny w ramach ogniska (  grila) przy piwie i kiełbaskach . 

4 dzień. 17.09.2021r. Śniadanie o godz. 8,00 i wyjazd  ( o g. 9,00 ) do HENRYKOWA , gdzie zwiedzimy cenny zabytek - zespół klasztorny cystersów , ufundowany przez Henryka Brodatego . Świątynia po licznych przebudowach ma jednolity , bardzo bogaty barokowy i rokokowy wystrój wnętrza z 2 poł. XVII w.- 1 poł. XVIII w. z cennymi dziełami sztuki . W prezbiterium bogato rzeźbione stalle i obrazy Michała Willmanna , najwybitniejszego malarza śląskiego. Zobaczymy również pełne przepychu wnętrza reprezentacyjnych sal klasztornych . W l. 1268-73 opat Piotr napisał tutaj słynną Księgę henrykowską ( kronikę opactwa , obecnie w zbiorach Archiwum Archidiecezjalnego we Wrocławiu ). Na powrocie z Henrykowa warto wpaść  po drodze na chwilę do Ziębic , gdzie w centrum zachowały się fragmenty gotyckich  murów obronnych z XIII w. z bramą Paczkowską . Godny uwagi jest również gotycki kościół parafialny św. Jerzego z 1270 r. Na pograniczu   województwa opolskiego i dolnośląskiego jest wiele bardzo interesujących miejscowości do zwiedzania m.in. Ząbkowice Śląskie z dzwonnicą odchyloną od pionu o 1,5 m , zw. Krzywą Wieżą , z ruiną zamku piastowskiego z XIV w. i rynek z ratuszem. Naprzeciwko Krzywej Wieży , w renesansowym Dworze Kaufmana z 1526 r. mieści się interesująca regionalna izba pamiątek. Największą atrakcją jest tu Laboratorium Frankensteina . Do 1945 r. Ząbkowice Śl. nosiły nazwę Frankenstein i legendy wiążą ją z postacią budzącego grozę doktora. Godnym uwagi jest również Kamieniec Ząbkowicki , jeden z najstarszych grodów na Dolnym Śląsku gdzie istnieje gotycko-barokowe d. opactwo cystersów. Na wzgórzu znajduje się okazały neogotycki zamek Hohenzolernów z 1836 roku proj. K.F. Schinkla , odbudowany po wojnie , otoczony  romantycznym parkiem. Alternatywą w miarę wolnego czasu jest wyjazd do Lądka Zdroju ( cz. zdrojowa ) z wypadem do Jaskini Niedźwiedziej k/ Kletna .Ok. godz. 16,00 powrót do Złotego Stoku na zwiedzanie kopalni złota . Po ewentualnym zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg. Dokładny czas na zwiedzanie kopalni złota uzależniony będzie od działu rezerwacji kopalni ( w trakcie opracowywania niniejszego programu było to niemożliwe ).

 

5 dzień . 18.09.2021r. Po śniadaniu (godz. 8,00 ) wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Łodzi.  Trasa zwiedzania to m.in.  Łambinowice ( krótkie tranzytowe zwiedzanie Centralnego  Muzeum Jeńców Wojennych ) , Góra św. Anny i Strzelce Opolskie ( jak czas pozwoli ! ). Góra Świętej Anny jest miejscem najcięższych walk w czasie III powstania śląskiego . Upamiętnia je Pomnik Czynu Powstańczego proj. Ksawerego Dunikowskiego oraz olbrzymi amfiteatr na 100 000 miejsc - największy w Europie . W Strzelcach Opolskich zwiedzimy zabytkowe centrum z rynkiem i ruiny zamku książąt piastowskich z XIV w. W Jamielnicy krótkie zwiedzanie zespołu pocysterskiego z gotycko-barokowym kościołem Wniebowzięcia NMP z końca XIII w. Stąd udamy się do Olesna , gdzie zwiedzimy drewniany kościół św. Anny z 1518 r. jako najcenniejszy zabytek tego miasta . Stąd przez Wieluń udamy się w drogę powrotną do Łodzi. W Łodzi w godzinach wieczornych .

UWAGA : Organizator zastrzega sobie pewne korekty w programie z przyczyn niezależnych od niego np. sprawy losowe ,pogodowe i inne np. nagłe zmiany w organizacji i regulaminie udostępnienia poszczególnych obiektów itp. Przykładem może być zbyt późna wiadomość o remontach itp. lub sprzyjająca pogoda do odbycia rejsu po Jeziorze Nyskim lub możliwość zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej ( (choć wiadomo że miejsca już są wcześniej zarezerwowane ! ) i zwiedzania przygranicznego zamku w JAVORNIKU w Czechach . Nie do ruszenia będą najważniejsze i najpiękniejsze miejsca na Opolszczyźnie !

 

 

 

 

 

 


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem