Cena: 2980 zł + 140 Euro

PROGRAM: SPLIT · DUBROWNIK · KOTOR BUDVA · SZKODRA · TIRANA · GASTOURI · KANONI ZATOKA PALEOCASTRITSA· MIASTO KORFU · KRUJE· PODGORICA· SARAJEWO ZAGRZEB · BUDAPESZT

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 11 noclegów w hotelach *** pokojez łazienkami
  • 11 śniadań, 11 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

PROGRAM RAMOWY 12 DNI

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Chorwacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Splitu. Zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych zespołów architektonicznych: Pałac cesarza Dioklecjana z przełomu III i IV w. n.e., założony na planie rzymskiego obozu wojskowego (ok. 150 na 190 m) z murami i wieżami. Pałac został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zobaczymy ponadto: katedrę z dzwonnicą pw. św. Dujama, Biskupa i Męczennika, świątynię Jowisza, ratusz miejski, bramy: Srebrną, Złotą i Żelazną oraz pozostałości akweduktu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Neum.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika, najchętniej odwiedzanego przez turystów miasta w Chorwacji, słynącego z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i życia nocnego. Stare miasto w Dubrowniku - jako zespół miejski - w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na krajobraz architektoniczny starówki, składa się m.in.: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., Pałac Rektorów, Pałac Sponza, archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braća z najstarszą apteką w Europie, gotycki klasztor Dominikanów, barokowy kościół św. Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej, klasztor Klarysek, wielka studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Przejazd do miejscowości Kotor. Spacer po znajdującym się na liście UNESCO Stare Miasto spacerując po labiryncie krętych uliczek, nieregularnych placów i świątyń miejskich. Zobaczymy m.in.: mury i główną bramę miejską, gotyckie pałace, katedrę św. Tripuna – najważniejszy zabytek sztuki romańskiej w Czarnogórze oraz wieżę zegarową z XVI wieku – jeden z symboli miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Budvy.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym zwiedzanie Budvy – najnowocześniejszego kurortu Czarnogóry – zwanej „małym Dubrownikiem”. Zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej murami obronnymi, katedra św. Jana, cerkiew św. Sawy i Santa Marija in Punta, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Przejazd do punktu widokowego, z którego rozlega się przepiękny widok na Święty Stefan – malowniczą miejscowość na półwyspie, gdzie czerwone dachy kamiennych domków pięknie kontrastują z granatowym morzem. Przejazd do Szkodry. Objazd po mieście (Teatr Migjeni, kościół Najświętszej Marii Panny, XVIII- -wieczny meczet, katedra św. Szczepana) oraz zwiedzanie twierdzy Rozafy z pięknym widokiem na miasto i rzekę graniczną Bojanę (Bunę) łączącą Jezioro Szkoderskie z Morzem Adriatyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tirany.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym udamy się na zwiedzanie Tirany. Zobaczymy historyczną i współczesną zabudowę pełnej kontrastów stolicy kraju: plac Skanderbega, (bohatera narodowego, który przez lata stawiał skuteczny opór Turkom). W jego centrum zobaczymy konny pomnik dzielnego Albańczyka - jest to jedna z wizytówek miasta. Znajduje się przy nim Narodowe Muzeum Historyczne (prezentujące dzieje kraju od czasów najdawniejszych). Jego fasada wyróżnia się olbrzymią mozaiką przedstawiającą postacie Albańczyków z czasów historycznych i współczesnych. Na wschodniej pierzei placu widzimy meczet Ethem Beja, jeden z najstarszym budynków stolicy Albanii, zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. Obok wznosi się Wieża Zegarowa - pochodząca z XIX wieku konstrukcja, służy dziś za punkt widokowy. Ponadto zobaczymy także: operę, plac Matki Teresy, budynki Uniwersytetu Tirańskiego, most Garbarzy. Przejazd do Sarandy. Przeprawa na Korfu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym całodniowa wycieczka szlakiem najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na wyspie Korfu. Wizyta w miejscowości Gastouri. Zobaczymy wspaniały pałac Achillion – Rezydencję Cesarzowej Sisi, który otaczają piękne ogrody z imponującą kolekcją rzeźb. Przejazd przez miasto Korfu do punktu widokowego Kanoni. Następnie przejazd na północno - zachodnie wybrzeże wyspy z jej najpiękniejszą „pięciopalczastą” zatoką Paleocastritsa. Zobaczymy klasztor i kościół Moni Thetokou. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Korfu, w którym to najlepiej widoczna jest mozaika kulturowa i architektoniczna wyspy - mieszają się tutaj wpływy greckie, weneckie, francuskie, brytyjskie i bizantyjskie. Fasady miejskich kamienic wyróżniają pastelowe odcienie, zaś okiennice pomalowane są najczęściej na zielono, co nawiązuje do dominacji tej barwy w krajobrazie korfiańskim (nie bez powodu określa się wyspę Korfu mianem „najbardziej zielonej z greckich wysp”). Centrum stolicy wyznacza Esplanada, czyli główny plac. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in.: Starą Twierdzę, Pałac św. Michała i Jerzego, Liston oraz kościół św. Spirydona, patrona wyspy Korfu, któremu mieszkańcy zawdzięczają spokój i dobrobyt w tym miejscu. Świątynia jest łatwo rozpoznawalna dzięki charakterystycznej czerwonej kopule na szczycie. Dziś, mieszkańcy wyspy okazują cześć Świętemu nadając chłopcom imię Spyros. Przeprawa promowa do Albanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Kruje. Zwiedzanie miasta – sławnej siedziby Skanderbega. Zwiedzimy zamek i muzeum legendarnego bohatera i przywódcy, muzeum etnograficzne i orientalny bazar, na którym czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Podgoricy.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Podgoricy – stolicy Czarnogóry. Spacer po Stara Varos – najbardziej wiekowej części miasta. Zobaczymy m.in.: wieżę zegarową z XVIII w – Sahat Kula, cerkiew świętego Jerzego praz ruiny grodu Ribnica pochodzące z XII w. Udamy się także do nowoczesnej części Podgoricy, gdzie zobaczymy pomnik Nieznanego Żołnierza, most Milenijny oraz Plac Republiki, na którym ulokowanych jest wiele sklepów, restauracji , kawiarni. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie miasta: plac Baščaršija - główny bazar (targ) miejski z wielowiekową tradycją. Zobaczymy ponadto: meczet Gazi Husrev-beja, Łaciński Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, neomauretańska synagogę, Teatr Narodowy. Czas wolny. Przejazd do Karlovca na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym udamy się do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Przespacerujemy się po Starówce: górne i dolne miasto, katedra Wniebowzięcia NMP, plac św. Marka, niegdyś pełniący funkcję handlową, dziś polityczne centrum Chorwacji z budynkami chorwackiego Zgromadzenia, Rządu i Rady Miasta Zagrzebia. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji – bana Josipa Jelačića, niegdyś targ, dziś miejsce spotkań, ważny punkt turystyczny i główna część strefy pieszej Zagrzebia. Na placu znajduje się znany pomik Josipa Jelačicia, dzieło austriackiego rzeźbiarza Antona Dominika Fernkorna. Pierwotnie posąg ustawiony był przodem w kierunku północnym, aby miecz bana symbolicznie wskazywał Węgry, gdyż w swoim czasie ban silnie opierał się węgierskiej władzy. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie, po którym tura objazdowa po stolicy, a zarazem największym mieście Węgier, położonym w północnej części kraju, nad Dunajem. Formalnie stworzony został w latach 1872-73 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym. Budapeszt stanowi jedną z najważniejszych metropolii Europy Środkowej a także 8. najludniejsze miasto wśród stolic Europy i uznawany jest za metropolię globalną. Dzisiejszy Budapeszt jest podzielony na 23 dzielnice z własnymi zarządami. Krótki czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki.

 

UWAGI:

  •  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  •  dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty
  •  na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi, nagłośnienie i pozostałe wydatki programowe - 140 €
  •  do ceny należy doliczyć opłatę na TFG

Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem