CENA :  od 735,00 PLN/os.

CENA ZAWIERA : przejazd wygodnym autokarem  , 4 noclegi w Świnoujściu  w pokojach 2-os. z łazienkami , 4 śniadania , 4 obiadokolacje , ubezpieczenie NNW i KL  ( T.U.iR. AXA ) , opieka pilota-przewodnika . podatek VAT .

CENA NIE ZAWIERA : kosztu wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 20 Euro/os. w Niemczech  i ok. 25 zł/os. w Polsce ) , kosztu przewodników miejscowych ( ok. 35 zł) i opłaty uzdrowiskowej w wys. 4 zł/os/dzień obowiazkowej w Świnoujściu .

TRASA : Łódź - Gorzów emcy : wyspa Uznam  (   Meklemburgia (Stralsund ) ,  - wyspa Rugia( -Polska : wyspa Wolin : - Międzyzdroje - Wolin - Kamień Pomorski  - Stargard Szczeciński - Łódź

UWAGI OGÓLNE : w pokojach są ręczniki bez mydła a czajniki elektr 1 na piętrze  i na dole w recepcji .

PROGRAM

śr.04.09.2019 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 6,30 ( zbiórka o godz.6,20 na ul. Sienkiewicza przy Traugutta). Przejazd do SZCZECINA przez Poznań i Gorzów Wikp. Ok. godz. 13,00 - 13,30 spotkanie z przewodnikiem przy wjeździe do miasta W programie zwiedzania : objazd miasta autokarem i zwiedzanie piesze. Zobaczymy m.in. gwiaździstą urbanistykę miasta w tym układ placów Oriona , Jasne Błonia , Cmentarz Centralny , plac Tobrucki , Bramę Portową , Bramę Królewską , Ratusz Czerwony i Zielony , liczne zabytkowe budynki , pałacyki kościoły w tym katedrę , pomniki porozrzucane po mieście ,  oraz bardzo bogatą  w Szczecinie zieleń. Ok. godz. 15,00 wjazd dwupoziomową windą na punkt widokowy na wieży katedry pw. św Jakuba . Ok. 16,00 przejście po Starówce do Zamku Książąt Pomorskich , na Plac Solidarności i Wały Chrobrego oraz do hallu filharmonii . O godz. 17,15 obiad w centrum miasta . O godz. 18,00 wyjazd ze Szczecina do Świnoujścia na zakwaterowanie i nocleg .

czw.05.09.2019r. Śniadanie o godz. 8,00  i wyjazd na zwiedzanie niemieckich kurortów nadmorskich ( Seebad Ahlbeck i Seebad Heringsdorf -( 3 Euro/os. taksa klimatyczna ) , stąd przejazd do Peenemunde - do Muzeum Historyczno- Technicznego  Peenemunde ( 6 Euro/os.) w którym oprócz dokumentów , filmów , zdjęć i oryginalnych eksponatów ukazujących historię powstania pierwszej rakiety zobaczyć możemy wiernie odtworzoną , pomalowaną na wzór oryginału rakietę  V2 . Część ekspozycji poświęcona została czasom powojennym - okresowi zimnej wojny oraz podboju kosmosu i pierwszym lotom w kosmos . Na terenie kompleksu muzealnego znajduje się również Muzeum Łodzi Podwodnych w którym jedną z największych atrakcji jest możliwość zwiedzania pochodzącego z lat sześćdziesiątych XX wieku radzieckiego okrętu podwodnego klasy 651 , znanego w NATO jako Juliett (Julia ) 6,5 Euro/os. W miarę możliwości czasowych (! )  istnieje możliwość gratisowego zwiedzania  truskawkowego miasteczka  w miejscowości Kozerow z degustacją nalewek i przetworów ( również z innych owoców !) z możliwością zakupu lub alternatywnie - największej w Europie farmy motyli w Trassenheide gdzie w ogromnej hali z przeszklonym sufitem można przez cały rok obserwować motyle z tropikalnych regionów świata . Na farmie wśród tropikalnych roślin swobodnie latają tropikalne motyle , niektóre imponujących rozmiarów . Należy się lekko i przewiewnie  ubrać bo wewnątrz panuje dość wys. temp. ok. 30 stopni C. Jest jak w saunie . Oprócz swobodnie latających motyli na farmie można zobaczyć motyle w każdej fazie rozwoju  : jaja , gąsienicę , kokon ; zwiedzić terraria z rybami , insektami , chrząszczami , wystawę kamieni szlachetnych , minerałów ... i różnych przedmiotów z Azji . Cena biletu grupowego ok.6 Euro/os. w zależności od il. osób. (pierwsze 9 osób płaci po 9 Euro/os. a pozostali po 3 Euro/os.). Po powrocie  do Polski krótkie zwiedzanie Świnoujścia i czas wolny na promenadzie. Kolacja  o godz. 19,00 a po kolacji wieczorek integracyjny przy lampce wina i muzyce ( tańce !) Nocleg.

 

 nocleg .

pt. 06.09.2019 r. Śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę  do Meklemburgii na wyspę RUGIĘ do Niemiec Przed wjazdem na wyspę zwiedzimy miasto STRALSUND , wpisane na listę UNESCO . Stralsund  jest obok Lubeki najciekawszym miastem hanzeatyckim północnych Niemiec o bogatej historii ( m.i. 200 lat panowania szwedzkiego - do 1815 roku ) cudem nietkniętym przez II Wojnę Światową . Posiada aż 811 budynków zabytkowych !! Zwiedzimy Starówkę m.in. Alter Markt ( Stary Rynek ) i obiekty obok jak : ratusz , dwa gotyckie kościoły z XIV wieku pw. św Mikołaja ( 3 Euro/os. ) i Mariacki ( z zewnątrz ) oraz stylowe domy w obrębie rynku , m.in. Wulfram-Haus i barokowy dom który był siedzibą szwedzkiego komendanta miasta .Stąd udamy się na RUGIĘ - na najpiękniejszą niemiecką wyspę , słynącą z wysokich klifowych kredowych brzegów ,Zwiedzimy tu m.in. Nationalpark Jasmund  ( Park Narodowy Jasmund )z punktem widokowym (119m.n.p.m.!) Koenigs Stuhl ( ok.6,5 Euro/os.) poza tym  SELLIN i Binze . Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Świnoujścia na obiadokolację i nocleg.

sob.07.09.2019 r. Śniadanie o godz.8,00 , spotkanie z przewodnikiem miejscowym o godz. 8,30 i wyjazd na zwiedzanie wyspy Wolin. W programie : Międzyzdroje i okolica . miasto Wolin i Kamień Pomorski . Powrót do Świnoujścia na obiadokolację i nocleg. O godz. 9,03 przeprawa promowa w dzielnicy Karsibór i wjazd na wyspę na zwiedzanie jego najciekawszych miejsc na terenie Wolińskiego Parku Narodowego . Zobaczymy Jezioro Turkusowe m.in. ze Wzgórza Zielonka ( 80 m.n.p.m.) a następnie przejście wolnym tempem 1100 m na Wzgórze Piaskowe u podnóża którego w punkcie gastronomicznym będzie można  coś zjeść .napić się kawy , piwa i innych napoi i skorzystać z W.C. W miejscowości Zalesie będzie można zwiedzić maleńkie muzeum na temat miejscowej  wyrzutni pocisków V3 z okresu II Wojny Światowej i posłuchać relacji eksperta , właściciela muzeum i kupić książkę jego autorstwa . Koszt zwiedzania ok. 100 zł od grupy . Przejazd do Międzyzdrojów , gdzie zwiedzimy Aleję Gwiazd , molo oraz Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Pożegnanie przewodnika ok. godz. 13,00 i czas wolny do godz. 14,00 . O godz. 14,05 zbiórka przy autokarze w miejscu zaparkowania i przejazd przez Dziwnów i Dziwnówek do Kamienia Pomorskiego ( ok. g.15,00 ) gdzie zwiedzimy katedrę i stare miasto . O godz. 16,00 wyjazd do Wolina (16,20)  na krótkie zwiedzanie . O godz. 17,00 wyjazd na przeprawę promową  Karsibór. Ok. godz. 18,30 obiadokolacja w O.W. WARTA w Świnoujściu .

 

niedz.08.09.2019 r. Śniadanie o godz. 8,00 wykwaterowanie się i wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. W drodze zwiedzanie Stargardu Szczecińskiego i Gorzowa Wlkp. W Stargardzie Szczecińskim zwiedzimy Stare Miasto w tym spacer wzdłuż Murów obronnych gdzie zobaczymy szereg najciekawszych elementów jak : Brama Młyńska ,Brama Pyrzycka i Wałowa oraz Baszta Morze Czerwone . Zwiedzimy również wspaniałą kolegiatę N.M.P.Stad przejazd do Gorzowa Wlkp. gdzie krótki spacer po Centrum i zwiedzanie katedry .W Łodzi ok. godz. 20,30


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem