CENA : 490,00 PLN/os. + wstępy.

CENA ZAWIERA : transport wygodnym autokarem lub busem , 3 noclegi w pokojach 2-os. z łazienkami w okolicy Karpacza , 3 śniadania i 3 obiadokolacje , ubezpieczenie NNW w TUiR AXA , opieka pilota - przewodnika .

W PROGRAMIE : zwiedzanie Karpacza i okolicy ( Świątynia Wang wodospad na Łomnicy ), runda wokół Karkonoszy z wjazdem gondolami na Śnieżkę z Pecu pod Śnieżką ( Czechy) , spacer po czeskim górskim kurorcie Janove Łaźnie , Harrachov - mamucia skocznia , Szklarska Poręba - wodospad Szklarka , Cieplice Śląskie Zdrój, wieczór przy muzyce i grzańcu w miejscu zakwaterowania .W drodze powrotnej zwiedzanie zabytków Jawora , w tym m.in. słynnego Kościoła Pokoju , wpisanego na listę UNESCO .   

PROGRAM :

1 dzień czw.20.06.19r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 ( zbiórka o g. 6,50 na ul. Sienkiewicza przy Traugutta). Przejazd do Karpacza przez Wrocław , po drodze tranzytowe zwiedzanie zamku w Bolkowie . W Karpaczu zwiedzimy : Świątynię Wang, zbudowaną w XII wieku w miejscowości Vang w Norwegii , która w Karkonosze została przywieziona w 1842 roku przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV . Konstrukcję świątyni wykonano bez użycia gwoździ a snycerka na portalach i kolumnach z kapitelami oraz rzeźby lwów nordyckich są bezcennymi dziełami sztuki Wikingów . Poza tym w Karpaczu zwiedzimy stary wodospad na Łomnicy oraz zatrzymamy się w centrum miasta gdzie zwiedzimy kościół parafialny i budynek starej karczmy z pomnikowym dębem. Po krótkim czasie wolnym przejazd na nocleg w Przesiece Górnej . Zakwaterowanie i nocleg w pokojach 2-os. z łazienkami. Pensjonat usytuowany jest w przepięknej scenerii z widokiem na Śnieżkę i okolicę.

2 dzień, pt.21.06.19r.  Po śniadaniu ok. godz. 9,00 , wyjazd na całodzienną wycieczkę wokół Karkonoszy z gondolowym wjazdem na Śnieżkę , na najwyższy szczyt (1605 m n p m ) tych gór . Trasa wiedzie przez Przełęcz Okraj , gdzie przekraczamy granicę z Czechami i dojeżdżamy do miejscowości Pec pod Śnieżką, skąd wagonikami gondolowymi wjeżdżamy na szczyt Śnieżki. Tutaj zwiedzamy partię szczytową i znajdujące się tam obiekty m.in.starą kaplicę św. Wawrzyńca , polskie schronisko, skąd roztacza się przepiękna  panorama na Karpacz , okoliczne szczyty i doliny, po obydwu stronach granicy .Na szczycie znajduje się również polskie obserwatorium meteorologiczne , które można również zwiedzić .  Po zjeździe do Peca , przejazd do czeskiego kurortu - Janovych Łażni , gdzie zwiedzimy kolumnadową pijalnię wód mineralnych i zabytkowe centrum z ciekawą zabudową . Następnym etapem wycieczki jest przejazd trasą wokół Karkonoszy po stronie czeskiej, Trasa wiedzie przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego przez malowniczo położone czeskie miejscowości ( Jilemnice , Vrchlabi ) do Harrachova , słynącego z mamuciej skoczni narciarskiej u podnóża Czarciej Góry. W Harrachovie zatrzymamy się na krótko przy skoczniach narciarskich koło miejscowego kościoła na sesję zdjęciową i ewentualne zakupy . Do Szklarskiej Poręby trasa wiedzie przez malowniczą Przełęcz Karkonoską , między Karkonoszami a Górami Izerskimi . W Szklarskiej Porębie zwiedzimy (gratisowo) wystawę minerałów z mapą plastyczną  Karkonoszy i okolic . Dalej zobaczymy drugi pod względem wielkości wodospad Szklarki - malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego , obejmujący przełomowy odcinek potoku Szklarka , tzw. Wąwóz Szklarki . Pierwsze wzmianki o wodospadzie pochodzą już ze średniowiecza . Przez wszystkie stulecia wodospad był uwieczniany w opisach , rycinach i obrazach , bowiem uważano to miejsce za szczególnie romantyczne i piękne. Stąd przez Piechowice i Sobieszów udamy się na obiadokolację  i nocleg do Przesieki . Po kolacji spotkanie integracyjne grupy przy muzyce i grzańcu.

 

3 dzień, sob.22.06.19r  Śniadanie i wyjazd do Czech na zwiedzanie " Skalnego Miasta " w rejonie Adrspachu , Chełmsko Śląskie i kopalnia w Kowarach. Powrót na obiadokolację i nocleg .                                                                                                                                                                                                                                                                                                        4 dzień, niedz. 23.06.19 r. Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd o godz. 9,00 , w drogę powrotną do Łodzi . Tranzytowe zwiedzanie Cieplic Śląskich - uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry . Podstawą funkcjonowania są właśnie " cieplice"- gorące wody o temp. dochodzącej do + 87 stopni Celcjusza .  Są to najstarsze w Polsce żródła , skutecznie leczące schorzenia ortopedyczno -urazowe , reumatyczne , nerek i wiele innych .W Cieplicach zwiedzimy m.in.Pałac Schaffgotschów , Park Zdrojowy z galerią i teatrem oraz kościół ewangelicki z oryginalnym i niepowtarzalnym wnętrzem . Stąd udamy się do Jaworu , słynącego z trzech budowli : Ratusza, Kościoła Pokoju (jednej z najpiękniejszych i najcenniejszych budowli na świecie ,  wpisanej 13 grudnia 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO ) i kościoła Św. Marcina , jednego z największych gotyckich kościółów w Polsce . Po zwiedzaniu krótka przerwa na kawę w rynku i ok. godz. 17,00 wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. W Łodzi ok. godz. 21,00 . 


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem