Drukuj

Cena : 260,00 PLN/os + wstępy i koszt przewodnika .

Cena zawiera : przejazd wygodnym autokarem lub busem , nocleg w pokojach 2-os. z łaz. , 1 obiadokolacja i śniadanie , ubezpieczenie od NNW i opieka pilota-przewodnika.

W programie: zwiedzanie słynnego sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z zespołem świątyń  tworzących etap Drogi Krzyżowej, wpisanych na listę UNESCO . W Niedzielę Palmową zobaczymy inscenizację wjazdu Chrystusa na osiołku w towarzystwie swoich uczniów do Jerozolimy .W Lanckoronie zwiedzimy zabytkowy rynek z zespołem drewnianych budynków podcieniowych oraz muzeum regionalne. W Wadowicach zwiedzimy Muzeum - Dom Rodzinny św. Jana Pawła II i pobliski kościół parafialny - miejsce chrztu Karola Wojtyły , przyszłego papieża . Inwałd - najatrakcyjniejszy zespół miniatur w Polsce - 60 najsłynniejszych obiektów z całego świata w tym z Polski .W cenie biletu wiele innych atrakcji .  

PROGRAM :

1 dzień sob.04.04.20 r. Wyjazd z Łodzi o godz. 7,00 (zbiórka o godz. 6,55 na ul. Sienkiewicza przy Traugutta) , Przejazd (o g.10,30) do ZATORU , do zamku z XV wieku , przebudowanego przez Franciszka Marię Lanciego . Zwiedzimy tu również kościół z bogatym wyposażeniem wnętrz , z cennymi dziełami sztuki. Stąd ok. godz.12,00 udamy się do WADOWIC , gdzie zwiedzimy Dom Rodzinny św. Jana Pawła II i kościół parafialny związany z jego życiem . Około godz. 13,30 przejazd do Gorzenia Górnego , gdzie zwiedzimy muzeum biograficzne słynnego literata i poety - Emila Zegadłowicza .Ok. godz. 14,30 udamy się do Inwałdu - jednej z największych atrakcji Małopolski i Górnego Śląska - do Parku Miniatur i innych atrakcji. Stąd ok. godz.17,30 udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej , na kolację i nocleg.

2 dzień.niedz.05.04.20 r. Śniadanie o godz. 8,00 i g. 8,45 wyjście na zwiedzanie najbliższego otoczenia i samej bazyliki Matki Boskiej Anielskiej i klasztoru Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej . W roku 1999 bazylika wraz z zespołem 41 kaplic , rozsianych po najbliższym terenie, tworzących Kalwarię , została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO . Zwiedzimy niektóre , najważniejsze z nich i ok. godz.11,00 wzięcie udziału w inscenizacji " wjazdu Chrystusa na osiołku do Jerozolimy . Ok. godz. 14,00 przejazd autokarem do Lanckorony , gdzie zwiedzimy zabytkowy układ urbanistyczny z zespołem drewnianych budynków podcieniowych , skupionych wokół rynku i niewielkie muzeum regionalne , mieszczące się w jednym z nich. Zwiedzimy również kościół parafialny pw św. Jana Chrzciciela wzniesiony w 1366 roku , przebudowany w XVI wieku. Nieopodal kościoła , na Lanckorońskiej Górze - zobaczymy ruiny zamku z XIV wieku , wzniesionego przez króla Kazimierza Wielkiego. Stąd  ok. godziny 17,00 - wyjazd w drogę powrotną do Łodzi .