CENA : od 1400, 00 PLN/os. + przewodnicy+  wstępy + wyc. prom. do Helsinek  

               .

CENA UJMUJE : przejazd wygodnym autokarem lub mikrobusem ( w zależności od ilości uczestników ) , klima , DVD , WC ( tylko w autokarze ); 5 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-os. z łaz. , 5 śniadań i 5 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż , opieka pilota .

PROGRAM  RAMOWY :

1 dzień.śr.14.08.19r. Wyjazd z Łodzi o godz. 6,00 (zbiórka o g.5,45 na ul. Sienkiewicza przy zbiegu z ul. Traugutta przed wjazdem na parking strzeżony na zapleczu ŁDK-u). Dojazd do Wilna na ok. godz.15,00 na kilkugodzinne zwiedzanie z przewodnikiem . Wilno zwane stolicą polskiego romantyzmu ma wiele do zaoferowania . Mieszkali tu m.in. Adam Mickiewicz , Juliusz Słowacki , Czesław Miłosz , Stanisław Moniuszko czy Józef Piłsudski . W trakcie spaceru po starym mieście ( wpisanym na listę UNESCO) zwiedzimy : Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława z barokową kaplicą św. Kazimierza , Uniwersytet Wileński  - drugi po Jagiellońskim najstarszy uniwersytet Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej . Zwiedzimy również zaułek  gotyckiego kościoła z pomnikiem Adama Mickiewicza oraz wnętrze barokowego kościoła p.w. św Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do hotelu na godz. 19,00 na zakwaterowanie i nocleg .

2 dzień.czw.15.08.19r. Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu . Po śniadaniu o godz. 09,00 wyjazd do Rygi na zwiedzanie miasta, kolację i nocleg. W Rydze ok. godz.13,00 spotkanie z przewodnikiem  na kilkugodzinny spacer po łotewskiej stolicy, nawiązującą wyglądem i historycznie do bogatych tradycji hanzeatyckich .Zobaczymy pełną uroku starówkę ( wpisaną na listę UNESCO ), gdzie zobaczymy : gotycki kościół św. Piotra , ratusz, dom Bractwa Czarnogłowych znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców) zespół średniowiecznych kamieniczek ( tzw. "Trzej Bracia " ) będących symbolem miasta . Stąd przejście do Wielkiej i Małej Gildii a następnie do katedry Najświętszej Marii Panny - największego kościoła krajów nadbałtyckich . Około godz. 19,00  przejazd do hotelu na zakwaterowanie , na kolację i nocleg .

3 dzień.pt.16.08.19r. Śniadanie o godz.8,00 wykwaterowanie z hotelu i o godz. 9,00  przejazd do Jurmali - najbardziej znanego na Łotwie nadmorskiego kurortu . Spacer po miejscowości i czas wolny . Stąd ok. godz. 11,00 i wyjazd do  stolicy Estonii Tallina na  4-ro godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem z którym udamy się na space na starówkę dzielącą się na Górne i Dolne miasto. W Górnym mieście zwiedzimy , m.in. zamek Toompea w którym mieści się siedziba rządu i parlamentu , prawosławny sobór Aleksandra Newskiego , katedrę  luterańską   oraz wzgórze Toompea z panoramę starówki . W Dolnym mieście zobaczymy m.in. ratusz i słynny deptak z Wielką Gildą kupiecką , domem bractwa Czarnogłowych , kościół św. Olafa , którego ponad stumetrowa gotycka wieża była jedną z najwyższych budowli w Europie i na świecie , zespół średniowiecznych kamieniczek " Trzy Siostry " i potężną basztę "Gruba Małgorzata "z Bramą Morską . O godz.19,00 przejazd do hotelu na zakwaterowanie , kolację i nocleg. 

4 dzień , sob.17.08.19 r. Wczesne śniadanie lub wydanie suchego prowiantu . Promowa wycieczka do  do HELSINEK  i przedłużenia imprezy o 1 dzień w 4-tym dniu jej trwania tj. w sobotę 17.08.19r. W związku z tym w Tallinie będą 2 noclegi tj.16/18.08.19r. i 18/19.08.19 r. A oto jak kształtował  się program wycieczki promowej do Helsinek . Wypłynięcie promu wczesnym rankiem z Tallina do Helsinek  ( śniadanie w formie suchego prowiantu) . W ramach wycieczki zobaczymy kolejną stolicę bałtycką- Helsinki - stolicę Finlandii . W programie wycieczki : port południowy z nabrzeżem , Kauppatori - tradycyjny fiński targ , Pałac Prezydencki , Plac Senatu z imponującą neoklasycystyczną zabudową z pierwszej połowy XIX w . , główną aleję spacerową -  Esplanadi , Stockmann  - największy dom towarowy w Skandynawii , gmach dworca kolejowego oraz gmach parlamentu . Bedziemy mogli podziwiać wnętrza Filharmonii Narodowej , katedry uspieńskiej i luterańskiej oraz Temppeliaukio - kościoła wykutego w skale ze znakomitą akustyką . Po trudach zwiedzania odpoczniemy w Parku Sibeliusa .Możliwy jest również krótki pobyt na plaży i obiad w przerwie zwiedzania. Przeprawa promowa z Helsinek do Tallina . Powrót do hotelu w Tallinie na  obiadokolację i nocleg.  UWAGA : Osoby które zrezygnują z wycieczki promowej do Helsinek cały dzień spędzają w Tallinie korzystając  z zakwaterowania w hotelu i posiłków w hotelowej restauracji ( śniadania i obiadokolacji ).  

5 dzień, niedz. 18.08.19 r.Śniadanie i wykwaterowanie się z hotelu . Wyjazd na c.d. zwiedzania miasta . Autokarowy objazd miasta w czasie którego zwiedzimy m.in. centrum olimpijskie z portem jachtowym , park Kadrorg z pałacem i amfiteatrem zwanym Polem Śpiewu z panoramą miasta. Ok. godz. 13,00 wyjazd do Kowna na obiadokolację i nocleg . W Kownie ok. godz. 21,00. Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg .

6 dzień , pon.19.08.19r. Śniadanie o godz. 8,00 i wykwaterowanie z hotelu . O godz.9,00 spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Kowna - przedwojennej stolicy Litwy , położonego  u zbiegu Niemna i Willi . Krótki spacer po starówce w czasie którego zwiedzimy : Plac Ratuszowy z ratuszem zwanym " Białym Łabędziem " ( obecnie Pałac Ślubów ) , dawne gimnazjum jezuickie , gdzie mieszkał i pracował Adam Mickiewicz , pozostałości zamku kowieńskiego oraz Dom Perkuna . Zwiedzimy także katedrę oraz zachwycimy się atmosferą tego pięknego miasta nad Niemnem . Wyjazd z Kowna o godz. 13,00 w drogę powotną do Łodzi.  W Łodzi ok. godz. 21,00. Zakończenie wycieczki 

 . 

UWAGI SZCZEGÓŁOWE :

Cena podstawowa nie zawiera :

- obowiązkowych opłat na miejscu : przewodnicy lokalni , opłaty lokalne , Tour Giide - 30 Euro/os.,

- opłat fakultatywnych : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( orientacyjny koszt to 15 EUR );

Koszt ten może ulec zmianie i będzie rozliczany przez pilota w zależności o ilości osób. Min. 25 osób.

- wycieczka promowa do Helsinek : 75 EUR /os. Obiad w Helsinkach ( bufet ) ok. 15 EUR/os . 

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i historycznych. Kolejność  realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego ( dotyczy obywateli UE ) lub paszportu . Trasa całkowita imprezy ok. 2450 km ( nie licząc rejsu promowego na trasie Tallin - Helsinki - Tallin ) a liczona od granic Polski - ok. 1700 km. SERDECZNIE ZAPRASZAMY .


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem