Cena : 85 zł/os. + wstępy

Trasa : Olsztyn k/Częstochowy - Brama Twardowskiego - Źródła Wiercicy - Mirów - Bobolice - Morsko  - Kroczyckie Skały ( Góra Zborów ) - Ogrodzieniec  .

UWAGA : wg. aktualnej prognozy pogody ,  w rejonie wycieczki w niedzielę 14 lipca ma być dobra turystyczna pogoda , częściowo  pochmurno i częściowo słonecznie , temperatura + 20 stopni C . Program bierze również pod uwagę turystów nie przywykłych do wędrówek po wyżynnym terenie . Aby umożliwić  im udział w podziwianiu piękna przyrody  i zabytków na w/w trasie Jury Krakowsko-Częstochowskiej , autokar lub wygodny bus będzie podjeżdżał możliwie jak najbliżej trasy turystycznej i obiektów .

PROGRAM :

niedz. 14.07.2019r. Wyjazd z Łodzi o godz. 8,00 ( zbiórka o godz. 7,55 na ul. Sienkiewicza przy Traugutta). Przejazd przez Częstochowę do tzw. Jury Krakowsko - Częstochowskiej .Pierwszym punktem programu będzie Olsztyn k/Częstochowy z malowniczymi ruinami zamku na grzbiecie wapiennych skał . Zamek zbudował król Kazimierz Wielki w poł. XIV w.by strzec Małopolski od strony Śląska . Zamek został zniszczony przez Szwedów w poł. XVII w. Trasa przebiegać będzie łagodną ścieżką z widokiem na ruiny zamku , malownicze skały i pobliskie Sokole Góry . Stąd przez Zrębice i Siedlec udamy się w okolice Złotego Potoku na teren rezerwatu przyrody "Parkowe ". Na krótko zatrzymamy się w  Zrębicach by zwiedzić jedyny drewniany kościół na trasie wycieczki. Jest to kościół  z 2-poł. XVIII w. konstrukcji zrębowej , kryty gontem p.w. św.Rocha . Jadąc dalej zatrzymamy się na krótki spacer na skraju " Pustyni Siedleckiej" o pow. 20 ha , będącej pozostałością po ostatnim zlodowaceniu . Stąd udamy się w stronę doliny rzeki Wiercicy a po drodze zatrzymamy się przy ostańcu skalnym - Bramie Twardowskiego , owianej legendą o diable i Panu Twardowskim . W drodze do Złotego Potoku zatrzymamy się przy źródłach Wiercicy a następnie dojedziemy do dworku Krasińskich i pałacu Raczyńskich w otoczeniu parku z rozległym stawem o nazwie Irydion . Stąd ok. godz. 13,00 przez Żarki i Mirów przejedziemy do odrestaurowanego pięknego zamku w Bobolicach .Ok. godz. 14,30 udamy się przez Kroczyce do Podzamcza , gdzie na Górze Zamkowej wznoszą się malownicze ruiny późnogotycko - renesansowego zamku Ogrodzieniec , należącego do największych i najwspanialszych w Polsce . Stąd ok. godz. 17,30 udamy się w drogę powrotną do Łodzi. W Łodzi ok. godz.21,00. 

 

 


Разработка платного шаблона Joomla

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem